Coming Soon Phone Numbers

دوربین مداربسته


اگر مایل به استفاده یا نصب دوربین مداربسته بی سیم هستید خواندن این مطلب میتواند کمک شایانی به انتخاب بهتر شما از سیستم مداربسته بکند.
در ابتدا باید نیاز خود را از برای استفاده از دوربین مداربسته بی سیم بدانید و سپس با توجه به نیاز و هزینه مورد نظر اقدام به انتخاب دوربین بی سیم کنید.

در صورتی که نیاز به استفاده از دوربین بی سیم برای منزل خود دارد. احتمالا نکات زیر مد نظر شماست:

1) نصب دوربین مداربسته تا جای ممکن به ظاهر منزل اسیب وارد نکند و حداقل میزان سیم کشی در محل صورت گیرد.

2) دوربین مدار بسته تا جای ممکن کوچک باشد و تا در مرحله اول مورد رویت قرار نگیرد.

3) دوربین و تجهیزات آن تا جای ممکن کم هزینه باشند.

سیستم پیشنهادی: سیستم ایده ال برای استفاده در منازل یک سیستم انالوگ بی سیم با دوربین های مینیاتوری است. این دوربین ها گاهی به LEDهای مادون قرمز برای دید در شب نیز مجهز هستند. این دوربین ها به یک دریافتگر مجهزند که در کنار دستگاه DVR شما نصب شده و تصاویر شما را به DVR انتقال می دهد.

باید توجه داشته باشید که این برد این دوربین ها از چند ده متر فراتر نخواهد رفت و برای استفاده در فضاهای بزرگ زیاد مناسب و با ثبات نخواهند بود. از طرف دیگر تغییرات جوی (رطوبت هوا و باران و ...) تاثیر زیادی بر دوربین خواهند گذاشت پس نصب آنها در محیط های باز نیز توصیه نمی شود.

این دوربین ها معمولا دارای تغذیه سیمی هستند و برای استفاده از انها به صورت با باتری باید باتری به صورت جداگانه به دوربین متصل گردد.در صورتی که نیاز به استفاده از دوربین بی سیم در یک محیط صنعتی یا کاربری حرفه ای دارید احتمالا مورد گفته شده در قسمت قبل برای شما مناسب نخواهد بود. چرا که دوربین های بی سیم انالوگ دارای برد کمی هستند و شرایط محیطی نویز زیادی در تصویر انها ایجاد خواهد کرد. از طرف دیگر برد این دوربین ها خیلی بالا نخواهد بود.

سیستم پیشنهادی: در صورت نیاز به نصب دوربین بی سیم در محیط های حرفه ای تر بهتر است حتما از دوربین های بی سیم شبکه استفاده کنید. بزرگترین عیب این دوربین ها هزینه بالاتر آنهاست. گذشته از هزینه این دوربین ها از بسیاری جهات از دوربین های ساده انالوگ مناسب تر و باثبات تر هستند.

دوربین های شبکه می توانند از طریق ضبط تصاویر در کارت SD ضرورت ضبط را بریا شما در یک محل دیگر نیز از بین ببرند.


برچسب‌ها: دوربین مداربسته بیسیم
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه 14 آذر1392 توسط علی شهدوستنظر بدهید
بازديد : 868
دید در شب دوربین های مداربسته
زمانی که صحبت از دید در شب در دوربین های مداربسته پیش می آید بیشتر افراد تنها در مورد چراغهای مادون قرمز فکر خواهند کرد.

دوربین های دید در شب مادون قرمز

همانطور که قبلا گفته شد دوربین های مداربسته بازه دید بیشتری از چشم انسان دارند و می توانند قسمتی از طیف مادون قرمز را به صورت مرئی دیده و به نمایش در آورند. از این قابلیت برای ساخت دوربین های دید در شب استفاده می شود. این دوربین ها با استفاده از LEDهای مادون قرمز محیط اطراف خود را روشن کرده و امکان دید در تاریکی را به وجود می آورند.

استفاده از دید در شب مادون قرمز دارای محاسن متعددی است و از این رو بسیار رایج است اما در کنار ان معایب بزرگی هم دارد که معمول اشنایی خوبی با ان وجود ندارد.

محاسن دید در شب مادون قرمز

سادگی: ساخت دوربین های دید در شب مادون قرمز از تکنولوژی به نسبت پایینی برخوردار است، از همین رو بیشتر تولید کنندگان اقدام به تولید دوربین با این تکنولوژی می کنند.

هزینه پایین: وجود امکان دید در شب مادون قرمز یک قابلیت بسیار کم هزینه بر روی دوربین های مداربسته است.از این رو این قابلیت امروزه بر روی بسیاری از انواع دوربین وجود دارد.

امکان دید در تاریکی مطلق: با توجه به اینکه دید در شب این دوربین ها از طریق چراغ تامین می شود شما به هیچ مقداری از نور برای دیدن تصاویر نیاز نخواهید داشت و نور به وسیله LED های دوربین تامین خواهد شد.

معایب دید در شب مادون قرمز

برد کم: شاید شما هم در کاتالوگ دوربین ها بردهای بسیار بالای ذکر شده در کاتالوگ برای مثال 50 متر یا 80 متر را دیده باشید. باید بدانید که عدد آورده شده در کاتالوگ برد مفید دید در شب این دوربین ها نیست. برد مفید دید در شب دوربین های مادون قرمز معمولا به مراتب محدود تر از عدد گفته شده در کاتالوگ است و به سختی به بیش از 10 متر می رسد.

مشکل با مکانیزم متعادل کننده نور: دوربین های معمولا دارای سیستم BLC یا AGC هستند. این قابلیت ها با توجه به نور محیط میزان گین دوربین را تنظیم می کنند. وجود نور بالای سیستم دید در شب که گاهی از طریق یک شی در نزدیک به دوربین انعکاس می یابد باعث بسته شدن ایریس دوربین و دیده نشدن بقیه اشیا در مکانهای کم نور میشود.

کاهش کیفیت در نور نسبتا کم: چراغهای دید در شب دوربین ها در یک نور خاص که البته به صورت خارجی قابل تغییر نیست روشن می شوند. اگر نور محیط کمی بیشتر از مقدار تعیین شده برای دوربین باشد چراغهای دید در شب دوربین روشن نخواهند شد و تصویر در تاریکی با کاهش کیفیت شدید همراه خواهد بود.

راه حل جایگزین

راه حل های متفاوتی برای رفع عیوب دید در شب مادون قرمز وجود دارد. اما یکی از مناسب ترین این راه حل ها استفاده از دوربین های دید در نور پایین است. این دوربین ها برای دید نیاز به مقدار به مراتب پایین تری از نور دارند. از انجایی که حتا در طول شب نیز در بیشتر مناطق حداقلی از نور در محیط وجود دارد این دوربین ها محدودیت برد نخواهند داشت و تا فاصله برد مفید دوربین دید در شب نیز خواهند داشت.

برای اینکه دوربین دید در شب مناسبی داشته باشد باید میزان حداقل نور مورد نیاز آن (Min. illustration) حداکثر 0.01 لوکس باشد.